wtorek, 13 lutego 2018

Kobieta w oknie, A.J. Finn

Tłumaczenie: Jacek Żuławnik

MOJA OCENA: ★★★

OPIS: Anna Fox spędza dni, pijąc za dużo wina, oglądając stare filmy, wspominając szczęśliwsze czasy… i szpiegując sąsiadów. Pewnego wieczoru widzi coś, czego nie powinna. Wie, co widziała? A może to tylko jej wyobraźnia? Kto jest w niebezpieczeństwie? Kto jest niebezpieczny?

W tym diabolicznie porywającym thrillerze nikt - i nic - nie jest tym, czym się wydaje! Kobieta w oknie jest inteligentną, wyrafinowaną powieścią psychologiczną, która przypomina najlepsze z dzieł Hitchcocka! On sam od ręki kupiłby prawa do filmu!

RECENZJA: “Kobieta w oknie” A.J. Finn jest świetną pozycja na weekend, w podroży lub zwyczajnie dla zabicia czasu. Jest lekka i szybka w czytaniu, a jednocześnie wciąga swoją historią.
 
Początkowo akcja rozgrywa się dość powoli, autorka skupiona jest na budowaniu klimatu wokół głównej bohaterki, Anny, i jej nietypowego stylu życia. W miarę postępu fabuła zaczyna się jednak zagęszczać, niepokój narasta, aż osiąga apogeum i eksploduje niemal w naszych rękach. Następuje całkowicie zaskakujący, rewelacyjny zwrot akcji, kiedy nieoczekiwanie poznajemy niezwykłą tajemnicę Anny. Musze przyznać, ze tego odkrycia zupełnie się nie spodziewałam, ani przez moment nie przyszło mi do głowy, wiec kiedy dotarłam w tekście do tego momentu, zupełnie osłupiałam. Musiałam na chwile odłożyć  książkę żeby się nad tym zastanowić, prze ewaluować to, co przeczytałam do tej pory, zmienić kontekst wszystkich informacji o Annie, które nagromadziłam do tego momentu. Jak dla mnie, jest to kapitalny zabieg, który zmienia dobra książkę w intrygującą, fenomenalną lekturę. Od tego momentu, już nic nie jest takie samo, ani dla Anny, ani dla czytelników.


“Kobieta w oknie” jest dobrze napisana książką. Nie jest może arcydziełem z górnej półki światowych kryminałów, ale jest wystarczająco zajmująca, żeby spokojnie uplasować się gdzieś bliżej czołówki. Polecam, jeśli szukacie czegoś szybkiego i jednocześnie wciągającego do poczytania.

*źródło opisu ksiazki: materialy wydawnictwa


On Amazon:

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza