piątek, 23 lutego 2018

Morderstwo w Orient Expressie (Herkules Poirot #10), Agatha Christie

okładka książki, obsada filmu z roku 2017
Tlumaczenie: Marta Kisiel-Malecka

MOJA OCENA:★★★★

OPIS: Herkules Poirot po rozwiązaniu sprawy kryminalnej w Azji wraca do Europy. Pociąg Orient Express, którym podróżuje, grzęźnie w zaspie śnieżnej. W nocy w niewyjaśnionych okolicznościach ginie jeden z pasażerów. Detektyw Poirot rozpoczyna dochodzenie, a jego podróż zamienia się w śledztwo. Fakty wskazują, że zabójca zajmuje przedział w tym samym wagonie… Czy Poirot zdoła rozwiązać zagadkę tajemniczego morderstwa? Sprawa nie należy do łatwych - każdy pasażer jest podejrzany.

RECENZJA: Wiecie kto był moim ulubionym bohaterem seriali zagranicznych w latach 80-tych i 90-tych?
Nie był nim ani MacGyver, ani Fox Mulder ani nawet zabójczo przystojny Remington Steele (choć plasował się na bardzo, bardzo bliskiej, drugiej pozycji).

Moim absolutnym faworytem był Herkules Poirot.Powtórki odcinków oglądałam z nabożną wręcz regularnością a postać belgijskiego dżentelmena z bajecznym wąsem była dla mnie absolutnym wzorcem tego, jak powinien wyglądać i zachowywać się prawdziwy, rasowy detektyw. Agenci z innych seriali byli dla mnie gromada zwykłych amatorów, po omacku tropiących kryminalistów i nie dorastających Herkulesowi do piet. Dla mnie, mistrz był i został tylko jeden J
Jak wiec widzicie, jeśli chodzi o pana Poirot, jestem całkowicie stronnicza, nieobiektywna i zauroczona. A książkę gorąco polecam!

*źródło opisu ksiazki: materialy wydawnictwa


On Amazon:

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza